C410C750JAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C750JAG5TA7200
Description
CAP CER 75PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Capacitance :
75pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
KEMET C410C750JAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 75pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial