C410C682K3G5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C410C682K3G5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
6800pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Through Hole
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C410C682K3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 6800pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial