C410C621KAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C621KAG5TA7200
Description
CAP CER 620PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Capacitance :
620pF
Voltage - Rated :
250V
GENERAL PURPOSE
KEMET C410C621KAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 620pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial