C410C562J1G5TA
Mfr.Part #
C410C562J1G5TA
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
5600pF
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
13 Weeks
Datasheets
C410C562J1G5TA
KEMET C410C562J1G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 5600pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial