C410C561JAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C561JAG5TA7200
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
560pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Axial
KEMET C410C561JAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 560pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial