C410C561J3G5TA7200
Mfr.Part #
C410C561J3G5TA7200
Description
CAP CER 560PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C410C561J3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 560pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial