C410C512J1G5TA
Mfr.Part #
C410C512J1G5TA
Description
CAP CER 5100PF 100V C0G AXIAL
Capacitance :
5100pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
Datasheets
C410C512J1G5TA
KEMET C410C512J1G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 5100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial