C410C472J1G5TA7200
Mfr.Part #
C410C472J1G5TA7200
Description
CAP CER 4700PF 100V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C410C472J1G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial