C410C470KAG5TA
Mfr.Part #
C410C470KAG5TA
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Packaging :
Bulk
Through Hole
Datasheets
C410C470KAG5TA
KEMET C410C470KAG5TA
AxiMax 400 Comm C0G 47pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial