C410C432F2G5TA7200
Mfr.Part #
C410C432F2G5TA7200
Description
CAP CER 4300PF 200V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4300pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C410C432F2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 4300pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial
C410C432F2G5TA7200 Overview
This device's program size/dimension is 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
C410C432F2G5TA7200 Features
a size/dimension of 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm