C410C392J1G5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C410C392J1G5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Style :
Straight
Capacitance :
3900pF
Package / Case :
Axial
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Low ESL
KEMET C410C392J1G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial