C410C392J1G5TA
Mfr.Part #
C410C392J1G5TA
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G AXIAL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
3900pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Datasheets
C410C392J1G5TA
KEMET C410C392J1G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial