C410C392G1G5TA7200
Mfr.Part #
C410C392G1G5TA7200
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G AXIAL
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Axial
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
3900pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
KEMET C410C392G1G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial