C410C390JAG5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C410C390JAG5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Style :
Straight
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Feature :
Low ESL
KEMET C410C390JAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 39pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial