C410C361KAG5TA
Mfr.Part #
C410C361KAG5TA
Description
CAP CER 360PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
360pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Low ESL
Datasheets
C410C361KAG5TA
KEMET C410C361KAG5TA
AxiMax 400 Comm C0G 360pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial