C410C332G1G5TA7200
Mfr.Part #
C410C332G1G5TA7200
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G AXIAL
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
KEMET C410C332G1G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial