C410C272J3G5TA
Mfr.Part #
C410C272J3G5TA
Description
CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 AXIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Lead Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
2700pF
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
Axial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
C410C272J3G5TA
KEMET C410C272J3G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 2700pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial