C410C271GAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C271GAG5TA7200
Description
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
13 Weeks
KEMET C410C271GAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 270pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial