C410C242J2G5TA7200
Mfr.Part #
C410C242J2G5TA7200
Description
CAP CER 2400PF 200V C0G AXIAL
Capacitance :
2400pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Voltage - Rated :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
KEMET C410C242J2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 2400pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial