C410C160K3G5TA
Mfr.Part #
C410C160K3G5TA
Description
CAP CER 16PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
16pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Datasheets
C410C160K3G5TA
KEMET C410C160K3G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 16pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial