C410C132JAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C132JAG5TA7200
Description
CAP CER 1300PF 250V C0G AXIAL
Capacitance :
1300pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Axial
KEMET C410C132JAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 1300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial