C410C123G5G5TA7200
Mfr.Part #
C410C123G5G5TA7200
Description
CAP CER 0.012UF 50V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
KEMET C410C123G5G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial