C410C122K3G5TA
Mfr.Part #
C410C122K3G5TA
Description
CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
1200pF
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packaging :
Bulk
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Through Hole
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Datasheets
C410C122K3G5TA
KEMET C410C122K3G5TA
AxiMax 400 Comm C0G 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial