C410C122GAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C122GAG5TA7200
Description
CAP CER 1200PF 250V C0G AXIAL
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1200pF
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Low ESL
KEMET C410C122GAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 1200pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial