C410C122G3G5TA7200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C410C122G3G5TA7200
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1200PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Axial
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Capacitance :
1200pF
Lead Style :
Straight
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
KEMET C410C122G3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 1200pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial