C410C122G2G5TA7200
Mfr.Part #
C410C122G2G5TA7200
Description
CAP CER 1200PF 200V C0G AXIAL
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Low ESL
Lead Style :
Straight
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
1200pF
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C410C122G2G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial