C410C121G3G5TA7200
Mfr.Part #
C410C121G3G5TA7200
Description
CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Low ESL
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
ROHS3 Compliant
KEMET C410C121G3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 120pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial