C410C112G3G5TA7200
Mfr.Part #
C410C112G3G5TA7200
Description
CAP CER 1100PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Capacitance :
1100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Axial
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Pbfree Code :
yes
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±2%
KEMET C410C112G3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 1100pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial