C410C111KAG5TA7200
Mfr.Part #
C410C111KAG5TA7200
Description
CAP CER 110PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Through Hole
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
110pF
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Low ESL
KEMET C410C111KAG5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 110pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial