C410C110J3G5TA7200
Mfr.Part #
C410C110J3G5TA7200
Description
CAP CER 11PF 25V C0G/NP0 AXIAL
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
25V
Axial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitance :
11pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Series :
AxiMax 400 Comm C0G
Lead Style :
Straight
Pbfree Code :
yes
KEMET C410C110J3G5TA7200
AxiMax 400 Comm C0G 11pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Axial