C3E-24.576-10-1015-CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C3E-24.576-10-1015-CT
Manufacturer
Aker Technology USA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Stock
250
In Stock :
250
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
10pF
Ratings :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency :
24.576 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Series :
C3E
Type :
MHz Crystal
Operating Mode :
Fundamental
Product Status :
Active
Package :
Strip
Frequency Stability :
±15ppm
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C