C3E-24.000-10-1010-M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C3E-24.000-10-1010-M
Manufacturer
Aker Technology USA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Aker Technology USA
Product Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Frequency Tolerance :
±10ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±10ppm
Series :
C3E
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Type :
MHz Crystal
Frequency :
24 MHz
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
10pF
Height - Seated (Max) :
0.030 (0.75mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)