C3391-80.000
Mfr.Part #
C3391-80.000
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 80.0000MHZ HCMOS SMD
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Mount :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Current - Supply (Max) :
45mA
Max Supply Current :
45mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
5.0292mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Max Operating Temperature :
70°C
Operating Supply Voltage :
3.3V
Length :
7.1882mm
Height :
1.8034mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
3.3V
Min Operating Temperature :
0°C
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
80MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
HCMOS
Load Capacitance :
30pF