C3391-8.064
Mfr.Part #
C3391-8.064
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 8.0640MHZ HCMOS SMD
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Width :
5.0292mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Function :
Enable/Disable
Termination :
SMD/SMT
Series :
C33
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±25ppm
Max Supply Current :
18mA
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
18mA
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
HCMOS
Load Capacitance :
30pF
Base Resonator :
Crystal
Operating Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Type :
XO (Standard)
Min Operating Temperature :
0°C
Height :
1.8034mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.1882mm
Max Operating Temperature :
70°C
Frequency :
8.064MHz