C336C912GAG5TA7301
Mfr.Part #
C336C912GAG5TA7301
Description
CAP CER 9100PF 250V C0G/NP0 RAD
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance :
9100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
yes
Feature :
Low ESL
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
250V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C336C912GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 9100pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C336C912GAG5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C336C912GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm