C336C621GAG5TA7301
Mfr.Part #
C336C621GAG5TA7301
Description
CAP CER 620PF 250V C0G/NP0 RAD
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
620pF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
250V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
KEMET C336C621GAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 620pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C336C621GAG5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C336C621GAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm