C336C333GAG5TA
Mfr.Part #
C336C333GAG5TA
Description
CAP CER RAD 33NF 250V C0G 2%
Ceramic Capacitors
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
250V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm