C336C224K5G5TA
Mfr.Part #
C336C224K5G5TA
Description
CAP CER RAD 220NF 50V C0G 10%
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Through Hole
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
JESD-609 Code :
e3
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
13 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Capacitance :
0.22µF
Datasheets
C336C224K5G5TA
KEMET C336C224K5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.22μF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C336C224K5G5TA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C336C224K5G5TA Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm