C336C184J5G5TA7301
Mfr.Part #
C336C184J5G5TA7301
Description
CAP CER 0.18UF 50V C0G/NP0 RAD
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.18µF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
KEMET C336C184J5G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.18μF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C336C184J5G5TA7301 Overview
A program's size/dimension is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
C336C184J5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm