C336C154J1G5TA7301
Mfr.Part #
C336C154J1G5TA7301
Description
CAP CER 0.15UF 100V C0G/NP0 RAD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Radial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
0.15μF
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
100V
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C336C154J1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.15μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C336C154J1G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C336C154J1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm