C335C473K2G5TA
Mfr.Part #
C335C473K2G5TA
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Description
CAP CER RAD 47NF 200V C0G 10%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.047µF
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
Low ESL
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Tolerance :
±10%
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Voltage - Rated :
200V
Dielectric Material :
Ceramic
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Spacing :
0.200 5.08mm