C335C334J1G5TA
Mfr.Part #
C335C334J1G5TA
Description
CAP CER RAD 330NF 100V C0G 5%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Number of Terminations :
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
Formed Leads - Kinked
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
0.33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V