C335C154K2G5TA7301
Mfr.Part #
C335C154K2G5TA7301
Description
CAP CER 0.15UF 200V C0G/NP0 RAD
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.15μF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C335C154K2G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C335C154K2G5TA7301 Overview
Programs on this device are of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C335C154K2G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm