C335C154G5G5TA
Mfr.Part #
C335C154G5G5TA
Description
CAP CER RAD 150NF 50V C0G 2%
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C335C154G5G5TA
KEMET C335C154G5G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C335C154G5G5TA7301 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
C335C154G5G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm