C333C471KHR5TA7301
Mfr.Part #
C333C471KHR5TA7301
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL
Voltage - Rated :
3000V 3kV
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
GoldMax 300 Comm X7R HV
Packing Method :
TR, 12 INCH
Temperature Coefficient :
X7R
Temperature Characteristics Code :
X7R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
Wire
Mount :
Through Hole
Feature :
High Voltage
Size / Dimension :
0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Kinked
Width :
6.35mm
Mounting Type :
Through Hole
Size Code :
Multilayer :
yes
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.420 10.67mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
470pF
Lead Pitch :
5.08mm