C333C224J1G5TA7301
Mfr.Part #
C333C224J1G5TA7301
Description
CAP CER 0.22UF 100V C0G/NP0 RAD
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
0.22µF
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C333C224J1G5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C333C224J1G5TA7301 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
C333C224J1G5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm