C333C184J1G5TA
Mfr.Part #
C333C184J1G5TA
Description
CAP CER RAD 180NF 100V C0G 5%
Capacitance :
0.18µF
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Low ESL
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Voltage - Rated :
100V
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
C333C184J1G5TA
KEMET C333C184J1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.18μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C333C184J1G5TA Overview
Programs on this device are of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
C333C184J1G5TA Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm