C333C104K1G5TA
Mfr.Part #
C333C104K1G5TA
Description
CAP CER RAD 0.1UF 100V C0G 10%
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Datasheets
C333C104K1G5TA
KEMET C333C104K1G5TA
GoldMax 300 Comm C0G 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Through Hole Radial
C333C104K1G5TA Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
C333C104K1G5TA Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm