C333C103JAG5TA7301
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C333C103JAG5TA7301
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
GoldMax 300 Comm C0G
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Feature :
Low ESL
Package / Case :
Radial
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Capacitance :
10000pF
KEMET C333C103JAG5TA7301
GoldMax 300 Comm C0G 10000pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm -55°C~125°C Low ESL Through Hole Radial
C333C103JAG5TA7301 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
C333C103JAG5TA7301 Features
a size/dimension of 0.280Lx0.160W 7.11mmx4.07mm