C3292-12.352
Mfr.Part #
C3292-12.352
Manufacturer
Crystek Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 12.3520MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
Crystek Corporation
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
Enable/Disable
Operating Supply Voltage :
5V
Frequency Stability :
±50ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Frequency :
12.352MHz
Current - Supply (Max) :
60mA
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
0°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.205W 7.20mmx5.20mm
Height :
1.8034mm
Width :
5.0292mm
Output :
HCMOS, TTL
Type :
XO (Standard)
Series :
C3292
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
0°C~70°C
Load Capacitance :
50pF
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
70°C
Mount :
Surface Mount
Max Supply Current :
60mA
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Length :
7.1882mm
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
5V